Laimutis Telksnys

In memoriam Laimutis Telksnys

2022 spalio 24 dieną, einant 92-uosius metus, užgeso iškilios asmenybės, įdėjusios didžiulį indėlį į interneto Lietuvoje bei LITNET tinklo pradžią bei plėtrą, gyvybė.

Prof. habil. dr. Adolfas Laimutis Telksnys – žinomas profesorius, habilituotas daktaras, lietuviškų skaičiavimo mašinų kūrėjas, Interneto plėtros Lietuvoje pradininkas, KTU garbės daktaras, Lietuvos mokslų akademijos narys, turintis daugybę titulų ir nuopelnų Lietuvos mokslo bendruomenei.

 Dar vienas profesoriaus nuopelnų – interneto plėtra į kaimiškąsias vietoves vykdant projektą RAIN.Vizionieriškos jo įžvalgos, prieš 5 dešimtmečius publikuotos  laikraštyje „Tiesa“, stebino ir stebins  tikslumu. Tuomet profesorius išpranašavo išmaniųjų telefonų – nedidelių įrenginių, kuriuose akimirksniu galima pasiekti didžiulius duomenų kiekius – garsų, šviesos vaizdų siųstuvą, imtuvą bei galingą skaičiavimo mašiną – atsiradimą.

Prof. Telksnio indėlis itin reikšmingas LITNET istorijoje, nes LITNET kūrimo darbai 1991 spalį prasidėjo būtent jo iniciatyva, kai talkinant norvegų akademinio tinklo atstovams buvo įrengtas X.25 palydovinio ryšio kanalas tarp Oslo universiteto ir Matematikos ir informatikos instituto Vilniuje, atvėręs Lietuvai ryšį į Internetą. Prof. Telksnys daug metų vadovavo LITNET Valdybai.

Prof. Telksnio išmintis ir žinios liko įprasmintos moksliniuose straipsniuose, išradimuose, prasminguose darbuose ir veiklose. O LITNET kolektyvo širdyse ir atmintyje jis išliks kaip gili, kūrybinga, šviesi, įkvepianti, neišsenkančios energijos asmenybė, atsidavusi darbui ir mokslui.

LITNET kolektyvas netekties akimirką reiškia nuoširdžią užuojautą artimiesiems.