GÉANT Asociacija nuolat įgyvendina bei koordinuoja Europos Sąjungos finansuojamus projektus, kurių tikslas – kurti stabilią ir inovatyvią aplinką moksliniams tyrimams, švietimui ir inovacijoms.
Per daugiau nei 25-erius metus įgyvendinti keli projekto GN etapai (GN1, GN2, GN3, GN3plus, GN4-1 ir GN4-2).
Šiuo metu įgyvendinami GN4-3 ir GN4-3N projektai, prie kurių vykdymo LITNET prisideda tapatybių valdymo produktų kūrimo, kibernetinio saugumo, tinklo plėtros srityse.
GN4-3 projektas užtikrina GN4-2 projekto veiklų tęstinumą, pasinaudojant ankstesniuose etapuose pasiektais resultatais išlaikomas bendrasis tikslas – pakelti Europos mokslą į aukštesnį lygmenį, skatinti pažangius mokslinius tyrimus, suteikti prieigą ir galimybę plačiau panaudoti mokslinius duomenys. GEANT aukšto lygio ir didelės spartos magistralinis tinklas suteikia saugų prisijungimą 42-iems Nacionaliniams Mokslo ir Studijų Tinklams, pasiekia daugiau nei 50 milijonų naudotojų dešimtyse tūkstančių institucijų visoje Europoje ir daugiau nei šimte valstybių visame pasaulyje per sujungimus su kitais regionais. Pagrindinė tinklo dalis pajėgi turi galimybę perduoti transportuoti keleto susijungimų 100Gbps srautą kiekvienoje optinėje linijoje, taip pat Terabito ryšys gali būti pasiektas viename mazge. Saugus ir greitas ryšys tarp naudotojų, prieiga prie vis didėjančio mokslo generuojamų duomenų kiekio, bei prie itin našaus skaičiavimo pajėgumų, kurie yra reikalingi bendroms mokslo iniciatyvoms, kylančioms tarp GEANT partnerių. GEANT paslaugos siūlo patogų, greitą ir patikimą prisijungimą pie Europos HPC infrastruktūros, mokslininkų ir akademinei bendruomenei skirtų debesijos paslaugų, prieigą prie mokslinių duomenų ir publikacijų, bei kitų Europos e-infrastruktūrų teikėjų siūlomų paslaugų bet kur ir bet kada. GN4-3 projektas papildo GN4-3N projektą, kuriame įgyvendinama ambicinga programa siekianti išplėti optinį magistralinį tinklą ir tuo pačiu pagerinti jo pajėgumą, atsparumą ir lankstumą. Vienas iš tikslų – pasiūlyti 100Gbps tinklo prieigą žymiai didesniam GEANT partnerių ratui ir ženkliai sumažinti skaitmeninę atskirtį.
GN4-3N projektas skirtas ambicingam planui restruktūrizuoti GEANT magistralinį tinklą siekiant sukurti vienodas galimybes jungtis prie debesijos ir kitų e-infrastruktūros paslaugų Europos mokslo bendruomenei. Šio projekto tikslas ženkliai pagerinti GEANT tinklo patikimumą ir atsparumą, kad šis tinklas būtų pagrindas tobulinti prieigos, perdavimo spartos ir pajėgumo galimybes ateityje. Projekto veiklos apima įvairius inžinerinius sprendimus, pirkimus, naujo magistralinio tinklo įsigijimas ir įdiegimas. Darbo grupės, kurioms tenka kasdienio šio Europinio tinklo veikimo ir visų jo elementų eksploatacijos atsakomybė, yra apibrėžtos susijusiame GN4-3 projekte. GN4-3 ir GN4-3N ir pirkimų, kurių patirtis sukaupta vykdant ankstesnius GN projektus padės šį ambicingą planą paversti realybe.