Naujienos

TNC 2017 studentų žaibiškų pristatymų iššūkio dalyviai

pav talk

Tarptautinė akademinių tinklų asociacija GÉANT skelbė konkursą ieškodama ateities talentų, kuriuos nori įkvėpti tolesnei mokslo kelionei. LITNET, kaip GÉANT partneris, nominavo du studentus iš Lietuvos, besidominčius informacinėmis technologijomis, kurie varžysis su kitais Europos universitetų studentais dėl galimybės pristatyti savo idėjas žaibiškų pristatymų (lightning talk) sesijoje TNC 2017 konferencijoje, kuri vyks 2017 m. gegužės 29 – birželio 2 dienomis Lince, Austrijoje.

Vienas iš nominantų Norbertas Kremeris ketina pristatyti savo idėją apie OpenFlow protokolu paremtą maršrutizatorių. Jo pristatomas projektas realizuotas programiškai aprašytų tinklų technologijomis. Numatomas programinio maršrutizatoriaus spartinimo realizavimas panaudojant OpenFlow protokolus palaikančius komutatorius. Sprendimas sukurtas remiantis Sflow-RT, OpenFlow ir BIRD maršrutizavimo programomis. Šis sprendimas padidina paketų maršrutizavimo našumą, didžiąją dalį apkrovos perduodant komutatoriui, kuris paketus perduoda (angl. forwarding) aparatiniame lygmenyje ženkliai didesne sparta. Tokiu būdu maršrutizavimo (angl. routing) ir paketų perdavimo (angl. forwarding) procesai atskiriami tiek programiškai tiek aparatūriškai. Maršrutizavimui reikalingus veiksmus, reikalaujančius procesoriaus pajėgumų, atlieka tam skirtas įrenginys. Paketų perdavimas vykdomas tiesiogiai komutatoriuje, kurio pajėgumai sudaro galimybes pigiai perdavinėti paketus tarp didelės spartos (10Gbps ir daugiau) interfeisų.

Antrasis nominantas Mindaugas Zmitrulevičius pateikė savo idėją apie apsaugos nuo klaviatūros sekimo tobulinimą. Paties sukurta virtuali klaviatūra, kuri gali apsaugoti konfidencialią naudotojų informaciją nuo programišių. Antra programos funkcija – tai ekrano vaizdo nuotraukų darymo uždraudimas, kad programišiai negalėtų fotografuoti kiekvieno paspaudimo ir negalėtų atskleisti vedamos konfidencialios informacijos. Taip pat kiekvieną kartą virtuali klaviatūra ekrane pasirodys atsitiktinėje vietoje, kad nebūtų galima nustatyti kurie klavišai buvo paspausti pagal x ir y koordinates. Siekiant apsaugoti naudotojo vedamus duomenis taip pat bus naudojamas algoritmas klastojantis, kurie mygtukai virtualioje klaviatūroje buvo paspausti.

Abu nominantai dalyvaus žaibiškų pristatymų pasirengimo kurse. Po šio kurso GÉANT komisija peržiūrės visas pateiktas idėjas ir rinks geriausias. Šio iššūkio nugalėtojai bus paskelbti balandžio 18 d. ir turės galimybę dalyvauti konferencijoje bei pristatyti savo inovatyvias idėjas viešai Europos IT bendruomenei

Organizacija

Prisijungimas

LITNET infrastruktūrą valdo techniniai centrai:

KTUKUSUVDUVGTUVU

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti.