2020 lapkričio 18 d. 10:00 – 12:00 val.
Internetu, Zoom

Programa

  • 324 nesaugumo dienos, Šarūnas Grigaliūnas, KTU IT saugos skyriaus vadovas (įrašas https://www.youtube.com/watch?v=53gz5ndmHtQ)
  • Neatidaryti el. laiško priedo negalima pasitikėti, Milda Mimienė, KTU IT saugos skyriaus Vyresnioji IT specialistė
  • Kodėl verta didinti svetainės saugumą ir kaip tai padaryti?, Jolanta Totoraitienė, KTU Paslaugų stebėsenos ir administravimo skyriaus IT specialistė (įrašas https://www.youtube.com/watch?v=qeRHTdDNqMw)
  • Diskusija

Seminaro įrašus galite stebėti LITNET youtube kanale  

2020 pavasarį  gyvenome karantino sąlygomis, kai dėl susiklosčiusios situacijos ypač pasikeitė mokslo ir darbo sąlygos. Lietuvos mokslo ir studijų tinklas LITNET suskubo ieškoti sprendimų, kaip mokslo ir studijų institucijoms padėti prisitaikyti prie pakitusių sąlygų, sklandžiai tęsti darbą ir mokslus dėstytojams, studentams, mokytojams ir mokiniams.

Galime pasidžiaugti, kad studijų procesas sėkmingai persikėlė į virtualią erdvę. Dauguma aukštųjų mokyklų tam buvo pakankamai gerai pasiruošusios ‑ visi studentai ir absoliuti dauguma dėstytojų jau naudojasi  „Moodle“ virtualiąja mokymosi aplinka bei taiko kitas e. mokymosi priemones.

Vaizdo paskaitų sistemos BigBblueButton integracija į „Moodle“

Vis dėlto, sklandžiam nuotolinių studijų procesui „Moodle“ virtualios mokymosi aplinkos neužtenka ‑ reikalingi vaizdo bendravimo sprendimai, leidžiantys vesti nuotolines paskaitas, seminarus ar konsultacijas. Rinkoje egzistuoja daug tokių sprendimų - Adobe Connect, Zoom, MS Teams ir kiti ‑ tačiau neretai dėl riboto licencijų kiekio ar nepatogios integracijos su virtualia mokymosi aplinka, jie negali patenkinti visų dėstytojų poreikių.

Šią savaitę daugybė Lietuvos aukštųjų bei bendrojo lavinimo mokyklų, pasirinkę sau priimtinus įrankius, mėgina įveikti nuotolinio mokymosi iššūkius ir sukurti patogią, produktyvią mokymosi aplinką savo studentams bei mokiniams.

LITNET teikiamomis virtualaus mokymosi paslaugomis naudojasi jau 264 šalies mokyklos, dar 60 naujų paraiškų gauta pastarosiomis dienomis. Paslaugą administruoja KTU ITD EMTC. Nuo kovo 31-os dienos LITNET Virtualaus mokymosi aplinkoje Moodle pamokos vyksta naudojant BigBlueButton BBB - atvirojo kodo interneto konferencijų sistemą. Per pirmąsias dvi dienas sistema jau pasinaudojo virš 500 naudotojų.

Jei vis dar ieškote patogaus sprendimo nuotoliniam mokymuisi ir turite darbo patirties su Moodle aplinka, rekomenduojame rinktis šią virtualaus mokymo aplinką ir susisiekti su mumis. Daugiau informacijos apie šias paslaugas rasite vma.lm.lt.

cloudPenktadienis 13-a, ypatingų nesėkmių ir netikėtumų diena. Ar jaučiatės saugūs ir esate tinkamai jai pasiruošę, ar Jūsų duomenys saugūs?

Nors pasaulinė atsarginių kopijų diena yra kovo 31-oji, LITNET KTU Techniniame centre gyvuoja ilgametė tradicija – atsargines kopijas darome penktadienį, 13-ąją.
Taigi LITNET ekspertai kviečia akademinę bendruomenę susirūpinti savo dokumentų saugumu ir pasidaryti atsargines duomenų kopijas tuoj pat. Yra ne vienas būdas, kaip ir kur tai daryti : kurti atsargines failų kopijas internete (iCloud, Dropbox, Google Drive, OneDrive ar kitose saugyklose), kelti informaciją į fizines laikmenas (USB atmintines, išorinius kietuosius diskus, serverius).

KTU darbuotojai gali naudotis išskirtinai jiems pritaikyta paslauga KTU Cloud.  KTU Cloud šį rugsėjį švenčia jau trečiąjį gimtadienį. Paslauga aktyviai naudojasi 167 naudotojai. Debesyje saugoma beveik 2 mln. bylų, užimančių 7 TB vietos. Kiekvienas naudotojas savo paskyroje turi 100GB vietos. Šis sprendimas unikalus tuo, kad visi duomenys saugomi KTU duomenų centre, o atsarginis kopijavimas gali būti atliekamas automatiškai. Paslauga pasiekiama adresu cloud.ktu.edu , jungiantis per KTU SSO (vieningo prisijungimo sistemą).

Būkite tikri dėl savo dokumentų saugumo ir pasiekiamumo – pasidarykite atsargines duomenų kopijas jums priimtinu būdu ir savo dokumentus saugiai ir greitai galėsite pasiekti iš bet kur ir bet kada.

Organizacija

Prisijungimas

LITNET infrastruktūrą valdo techniniai centrai:

KTUKUSUVDUVGTUVU

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti.