2021 m. vasario 23 d. 12:00 val. vyks informacinis seminaras, kuriame bus pristatoma GÉANT Inovacijų Programa. Ši programa tai unikali galimybė su nedideliais administraciniais apribojimais gauti lėšų pirminiam projekto vystymui, koncepcijai ar naujų idėjų testavimui.
GÉANT Asociacija yra rezervavusi 300 tūkst. Eur GÉANT bendruomenės programoje, kad šis fondas būtų panaudotas Inovacijų Programoje, dėmesį skiriant konkretiems mokslo projektams, vykdomiems GÉANT bendruomenėje. Į GÉANT bendruomenės ratą patenka nariai NRENai, universitetai, mokslo institutai ir kt. institucijos, kurioms paslaugas teikia NRENas.
Kvietimas bus nedideliems mokslo projektams iki 30 tūkst. Eur vertės, kurių trukmė 3-6 mėnesiai (maksimaliai iki 9 mėn.) ir kurie baigsis ne vėliau nei š.m. gruodžio mėnesį.
Informacinio seminaro metu bus pristatyta Inovacijų Programa, paaiškintas paraiškų teikimo ir atrankos procesas. Kviečiu registruotis ir dalintis informacija.
Registracija į InfoShare: https://events.geant.org/event/503/
2020 lapkričio 18 d. 10:00 – 12:00 val.
Internetu, Zoom
Programa
- 324 nesaugumo dienos, Šarūnas Grigaliūnas, KTU IT saugos skyriaus vadovas (įrašas https://www.youtube.com/watch?v=53gz5ndmHtQ)
- Neatidaryti el. laiško priedo negalima pasitikėti, Milda Mimienė, KTU IT saugos skyriaus Vyresnioji IT specialistė
- Kodėl verta didinti svetainės saugumą ir kaip tai padaryti?, Jolanta Totoraitienė, KTU Paslaugų stebėsenos ir administravimo skyriaus IT specialistė (įrašas https://www.youtube.com/watch?v=qeRHTdDNqMw)
- Diskusija
Seminaro įrašus galite stebėti LITNET youtube kanale

OCRE projektas siūlo Europos mokslininkams galimybę išbandyti komercinę debesijos resursų infrastruktūrą savo moksliniams tyrimams. Projektas paskelbė kvietimą teikti paraiškas komercinės debesijos paslaugų infrastruktūros panaudojimui mokslo poreikiams. Šiame kvietime gali dalyvauti institucijos siekdamos gauti finansavimą aprašydamos vienos institucijos poreikiams pritaikytą komercinių debesijos resursų panaudojimą mokslinei taikomajai veiklai. Patvirtintoms finansuoti paraiškoms bus skiriamas 100 proc. finansavimas debesijos paslaugų, teikiamų per OCRE IaaS+ bendrąjį susitarimą, įdiegimui ir panaudojimui. Finansavimas skiriamas tik debesijos resursams įsigyti, žmogiškųjų išteklių bei kiti mokslinio tyrimo veiklai reikalingi resursai finansuojami nebus.
Institucijos ir projektai gali teikti paraiškas, jei
- priklauso Europos mokslo bendruomenei;
- gali aiškiai įrodyti, kaip komercinės infrastruktūros debesijos paslaugos suaktyvins mokslinę veiklą, pagerins tyrimus ar sukurs sąlygas naujoms mokslinių tyrimų išvadoms;
- turės ypatingai didelės reikšmės jų mokslinio tyrimo srityje;
- palaiko FAIR duomenų principus ir ketina dalintis moksliniais duomenimis su kitais mokslininkais;
- šiuo metu plačiai nenaudoja tokių įrankių;
- ketina ir vėliau naudotis komercine debesijos paslaugų infrastruktūra savo mokslinėje veikloje;
- gali pradėti naudoti debesijos paslaugas 2021-ųjų padžioje;
- veiklą vykdo vienoje institucijoje.
Paraiškas galima teikti iki 2020 m. lapkričio 2 d. tik šiame portale. Daugiau apie kvietimą skaitykite OCRE projekto tinklalapyje.
Detali informacija apie kvietimą teikti paraiškas finansavimui pateikiama šiame OCRE webinar'e.
Informacija institucijoms OCRE DUK.
Paraiškų vertinimo rezultatai ir patvirtinimai skiriamam finansavimui bus skelbiami 2020 m. gruodžio 14 d.
2020 pavasarį gyvenome karantino sąlygomis, kai dėl susiklosčiusios situacijos ypač pasikeitė mokslo ir darbo sąlygos. Lietuvos mokslo ir studijų tinklas LITNET suskubo ieškoti sprendimų, kaip mokslo ir studijų institucijoms padėti prisitaikyti prie pakitusių sąlygų, sklandžiai tęsti darbą ir mokslus dėstytojams, studentams, mokytojams ir mokiniams.
Galime pasidžiaugti, kad studijų procesas sėkmingai persikėlė į virtualią erdvę. Dauguma aukštųjų mokyklų tam buvo pakankamai gerai pasiruošusios ‑ visi studentai ir absoliuti dauguma dėstytojų jau naudojasi „Moodle“ virtualiąja mokymosi aplinka bei taiko kitas e. mokymosi priemones.
Vaizdo paskaitų sistemos BigBblueButton integracija į „Moodle“
Vis dėlto, sklandžiam nuotolinių studijų procesui „Moodle“ virtualios mokymosi aplinkos neužtenka ‑ reikalingi vaizdo bendravimo sprendimai, leidžiantys vesti nuotolines paskaitas, seminarus ar konsultacijas. Rinkoje egzistuoja daug tokių sprendimų - Adobe Connect, Zoom, MS Teams ir kiti ‑ tačiau neretai dėl riboto licencijų kiekio ar nepatogios integracijos su virtualia mokymosi aplinka, jie negali patenkinti visų dėstytojų poreikių.
Skaityti daugiau...
Šią savaitę daugybė Lietuvos aukštųjų bei bendrojo lavinimo mokyklų, pasirinkę sau priimtinus įrankius, mėgina įveikti nuotolinio mokymosi iššūkius ir sukurti patogią, produktyvią mokymosi aplinką savo studentams bei mokiniams.
LITNET teikiamomis virtualaus mokymosi paslaugomis naudojasi jau 264 šalies mokyklos, dar 60 naujų paraiškų gauta pastarosiomis dienomis. Paslaugą administruoja KTU ITD EMTC. Nuo kovo 31-os dienos LITNET Virtualaus mokymosi aplinkoje Moodle pamokos vyksta naudojant BigBlueButton BBB - atvirojo kodo interneto konferencijų sistemą. Per pirmąsias dvi dienas sistema jau pasinaudojo virš 500 naudotojų.
Jei vis dar ieškote patogaus sprendimo nuotoliniam mokymuisi ir turite darbo patirties su Moodle aplinka, rekomenduojame rinktis šią virtualaus mokymo aplinką ir susisiekti su mumis. Daugiau informacijos apie šias paslaugas rasite vma.lm.lt.
2019 gruodžio 3 d. 10 val.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Saulėtekio al. 11, VGTU centriniai rūmai, 307 auditorija
Seminaro medžiaga
Penktadienis 13-a, ypatingų nesėkmių ir netikėtumų diena. Ar jaučiatės saugūs ir esate tinkamai jai pasiruošę, ar Jūsų duomenys saugūs?
Nors pasaulinė atsarginių kopijų diena yra kovo 31-oji, LITNET KTU Techniniame centre gyvuoja ilgametė tradicija – atsargines kopijas darome penktadienį, 13-ąją.
Taigi LITNET ekspertai kviečia akademinę bendruomenę susirūpinti savo dokumentų saugumu ir pasidaryti atsargines duomenų kopijas tuoj pat. Yra ne vienas būdas, kaip ir kur tai daryti : kurti atsargines failų kopijas internete (iCloud, Dropbox, Google Drive, OneDrive ar kitose saugyklose), kelti informaciją į fizines laikmenas (USB atmintines, išorinius kietuosius diskus, serverius).
KTU darbuotojai gali naudotis išskirtinai jiems pritaikyta paslauga KTU Cloud. KTU Cloud šį rugsėjį švenčia jau trečiąjį gimtadienį. Paslauga aktyviai naudojasi 167 naudotojai. Debesyje saugoma beveik 2 mln. bylų, užimančių 7 TB vietos. Kiekvienas naudotojas savo paskyroje turi 100GB vietos. Šis sprendimas unikalus tuo, kad visi duomenys saugomi KTU duomenų centre, o atsarginis kopijavimas gali būti atliekamas automatiškai. Paslauga pasiekiama adresu cloud.ktu.edu , jungiantis per KTU SSO (vieningo prisijungimo sistemą).
Būkite tikri dėl savo dokumentų saugumo ir pasiekiamumo – pasidarykite atsargines duomenų kopijas jums priimtinu būdu ir savo dokumentus saugiai ir greitai galėsite pasiekti iš bet kur ir bet kada.
Data: 2019 m. rugpjūčio 26-27 d.
Vieta: Verslo ir laisvalaikio centras „Margis“, Penkininkų k., Trakų r. sav. www.margis.lt
Kontaktinis asmuo: Dainora Muraškienė,
Skaityti daugiau...