Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinklas LITNET spalio 10-ąją minės 30-ies metų veiklos jubiliejų. Šia proga, spalio 13 d. 14 val. Vilniaus universitete (VU) vyks specialus renginys, kuriame LITNET jubiliejaus proga susirinkusiuosius sveikino VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, Lietuvos Respublikos Švietimo, Mokslo ir Sporto viceministras Gintautas Jakštas ir vienas LITNET įkūrėjų, interneto pradininkas Lietuvoje prof. Laimutis Telksnys.
„LITNET tinklas yra neatsiejama mokslo ir studijų proceso dalis. Per šiuos metus sukaupta patirtis, suformuota ir nuolat atnaujinama aukštos kompetencijos specialistų ir ekspertų komanda užtikrina paslaugos tvarumą ir plėtra. Mūsų buvimas neatsiejama GEANT tinklo technologine ir organizacine dalimi tai patvirtina, o taip pat ir įkvepia tolesniems darbams“, – sako LITNET Tarybos pirmininkas Arūnas Stašionis.
LITNET istorija prasidėjo 1991 metais, kai talkinant norvegų akademinio tinklo atstovams buvo įrengtas X.25 palydovinio ryšio kanalas tarp Oslo universiteto ir Matematikos ir informatikos instituto Vilniuje, atvėręs Lietuvai ryšį į Internetą. Nuo tada jau tris dešimtmečius LITNET nuolat auga ir tobulėja. Per paskutinį dešimtmetį LITNET iš duomenų perdavimo tinklo išaugo į naujos kartos tinklo ir specializuotų paslaugų erdvę, teikiančią paslaugas daugiau kaip 1000 mokslo ir studijų institucijų. LITNET tapo ir reikšminga Europos mokslo ir studijų tinklų infrastruktūros GÉANT dalimi
Šiandien LITNET teikia platų spektrą aukštos kokybės paslaugų švietimo, mokslo ir studijų bendruomenei: didelės spartos duomenų perdavimo sujungimus tarp institucijų, belaidę prieigą eduroam, e.tapatybių, debesijos, saugos ir kitus specializuotus sprendimus, naudotojams užtikrina tarptautinius sujungimus su kitų šalių akademiniais tinklais, MTEPI (mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų) infrastruktūromis ir kitais informaciniais resursais bei globaliu internetu.
LITNET 30-mečio renginyje dalyvių taip pat laukė neeilinis muzikinis pasirodymas – improvizacinės muzikos koncertas paremtas LoLa (Low latency) technologija. Unikalus muzikinis kūrinys buvo atliekamas trijose Baltijos šalyse skirtingais instrumentais tuo pačiu metu. Tai puikus galingos tinklo infrastruktūros panaudojimo pavyzdys, tapęs itin aktualiu pandemijos kontekste.
Renginys spalio 13 d., 14 val. vyko VU Mažojoje auloje (Universiteto g. 3, Vilnius). Renginio įrašą galite stebėti ČIA